Mətbuat şərhi 19 aprel 2025
17 aprel 2025-ci il tarixində Bakı şəhərində Azərbaycan-Sloveniya biznes-forumu keçirilib. Biznes forumda Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov, maliyyə nazirinin müavini Anar Kərimov, Azərbaycan Respublikası İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin (AZPROMO) icraçı direktorunun müavini Tural Hacılı, Sloveniyanın Baş nazirinin müavini, xarici işlər və Avropa işləri naziri Tanya Fayon, Biznesin İnkişafı Agentliyinin katibi Tanya Drobinç, İqtisadiyyat, Turizm və İdman Nazirliyinin baş katibi Mitja Blaganje ilə yanaşı Sloveniyadan gələn, yerli iş adamları və biznes qurumlarının rəhbərləri iştirak ediblər.
Yerli iş adamları və şirkət rəhbərlərinin Sloveniyadan gələn həmkarları ilə B2B və B2G formatında müzakirələr aparıblar.

Press release 19 April 2025
On April 17, 2025 the Azerbaijan-Slovenia business forum was held in Baku. The event was attended by Azerbaijan’s Foreign Minister Jeyhun Bayramov, Deputy Finance Minister Anar Karimov, Deputy Executive Director of the Azerbaijan Export and Investment Promotion Agency (AZPROMO) Tural Hajili, Deputy Prime Minister and Minister of Foreign and European Affairs of Slovenia Tanja Fajon, Secretary General of the Ministry of Economy, Tourism and Sports of Slovenia Mitja Blaganje, along with local businessmen and representatives of business organizations from Slovenia.
Azerbaijani entrepreneurs and company executives held discussions with their Slovenian counterparts in B2B and B2G formats.