Mətbuat şərhi 28 sentyabr 2020
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının müvafiq müddəalarına uyğun olaraq 28 sentyabr 2020-ci il, saat 00: 00-dan etibarən ölkə ərazisində hərbi vəziyyət elan etmişdir.
Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Dağlıq Qarabağ bölgəsinin və ətraf ərazilərin işğalı, həmçinin Azərbaycana qarşı müntəzəm silahlı hücumları və hərbi təxribatları səbəbindən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının müvafiq müddəalarına uyğun olaraq 28 sentyabr 2020-ci il, saat 00: 00-dan etibarən ölkə ərazisində hərbi vəziyyət elan etmişdir.

The President of the Republic of Azerbaijan has declared martial law across the country starting from 00:00 on 28 September 2020, in accordance with the relevant provisions of the Constitution of the Republic of Azerbaijan.
Due to the occupation by the armed forces of Armenia of the Nagorno Karabakh region and adjacent regions of the Republic of Azerbaijan as well as regular armed attacks and military provocations against Azerbaijan, the President of the Republic of Azerbaijan has declared martial law across the country starting from 00:00 on 28 September 2020, in accordance with the relevant provisions of the Constitution of the Republic of Azerbaijan.